Szeretnétek tudni, hogyan lehet könnyebben kibírni a kánikulát úgy, hogy nem egy hűs tóban vagy folyóban úszkáltok? Elmondom...
Nem mondok el nagy titkot, ha rögtön az elején elárulom, a búzafűlépor áldásos összetevői miatt megoldás lehet a problémára. Megannyi jótékony hatása mellett - melyekről már írtunk itt és itt is – most azt szeretném bemutatni nektek, hogy segítségével hogyan viselhető el egy-egy forróbb nyári nap.
Ha megvizsgáljuk egy kicsit a búzafűléport, akkor összetevőiben olyan anyagokat találunk, amelyek külön-külön is kiváló hatásúak a szervezetre, így egyben viszont koncentráltan hatnak. Az eleve szigorúan vegyszermentes biogazdálkodásban termesztett tönkölybúzából, hozzáadott alkotóelemek nélkül készült búzafűlépor nyomelemek és vitaminok gazdag tárháza, fehérjetartalma pedig kiemelkedően javítja az energiaszintet, ami segít a fizikai ellenálló képesség javításában, és annak megőrzésében.
Többek között megnöveli a tüdőkapacitást, így több oxigénhez jut a szervezet. A több oxigén pedig tökéletesebb égést biztosít, így a nagyobb energiaszint mellé nagyobb teljesítmény, és fizikai tűrőképesség társul, azaz a most mért 40 Celsius fokos hőséggel, vagy a nyári időjárási frontokkal is sokkal könnyebben birkózik meg a szervezet. Ez a jótékony hatás nem csak a hőséggel, de az asztmával és allergiával küzdőknek is jól jöhet.
A vas is nagy szerepet játszik ebben a folyamatban. A búzafűlépor rengeteg ásványi anyagot is tartalmaz, köztük sok vasat. A vas, mint tudjuk, a vér hemoglobinjának egyik alkotóeleme, így az oxigénnek az egyes sejtekhez történő elszállításában segédkezik. Elősegíti a növekedést, fokozza a fertőzésekkel szembeni ellenálló képességet, csökkenti a fáradságot és javítja az összpontosítást!
Próbáld ki és meglátod, hogy az általános ellenálló képességet is fokozó búzafűléporral könnyebb lehet elviselni a kánikulát! És ha van kedved, mondd el a véleményed nekünk itt, vagy a facebook-on!